Niechorze - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Niechorza

Położona w województwie zachodniopomorskim wieś sołecka Niechorze od północy ma dostęp do Morza Bałtyckiego, od południa zaś sąsiaduje z jeziorem Liwia Łuża. Miejscowość ta znajduje się pomiędzy Rewalem a Pogorzelicą. Aby dojechać do Niechorza, należy podążać drogą wojewódzką nr 102, a następnie pomiędzy miejscowością Lędzin a Rewalem skręcić w ul. Trzebiatowską. Wzdłuż wybrzeża prowadzi tu także ul. Klifowa od strony zachodniej i ul. Wojska Polskiego od strony wschodniej.

Obsługą linii autobusowych do Niechorza zajmują się PKS Gryfice oraz PKS Szczecin. Aby w szybki sposób znaleźć najlepsze połączenie z Niechorzem, warto skorzystać z wyszukiwarki GoEuro.pl – znajduje ona dostępne połączenia komunikacyjne zarówno autobusowe, jak i kolejowe. Dworzec autobusowy (Dworzec Sezonowy) znajduje się przy ul. Kolejowej, niedaleko północno-zachodniego brzegu jeziora Liwia Łuża. Ze względu na niewielkie rozmiary miejscowości łatwo tu dotrzeć na piechotę z każdego jej krańca. W Niechorzu nie działają lokalne firmy oferujące przewozy osób i bagażu taksówkami. Usługodawca może dojechać z większej miejscowości, np. z Gryfic.

Aby dotrzeć do Niechorza z bardziej odległych regionów Polski, najlepiej jest dojechać pociągiem lub busem do większej miejscowości – Szczecina, Gryfic lub Kamienia Pomorskiego, skąd do Niechorza jadą lokalni przewoźnicy autobusowi. W zależności od miasta busy w kierunku Niechorza kursują kilka lub kilkanaście razy dziennie. Najbliżej położonym dużym miastem jest Kołobrzeg – od Niechorza dzieli go około 46 km. Aby dojechać do Gdańska, trzeba pokonać już sporo większą odległość – 290 km. Niechorze od Warszawy dzieli 520 km, od Poznania – 320 k, od Krakowa – 870 km, od Katowic – 780 km, od Wrocławia – 475 km, natomiast od Szczecina – 115 km.

rozwiń
Niechorze - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij