Wrzesień nad morzem Niechorze - 3 najlepsze atrakcje

Pogodę mamy w tym roku taką, jaką mamy - nikt i nic na to nie poradzi. I choć wrzesień mógłby być dużo ładniejszy, przyjaźniejszy turystom, to i tak dłuższy wyjazd nad morze w celach wypoczynkowo-rekreacyjnych stanowi całkiem przyjemną perspektywę. Bowiem mając zarezerwowany nocleg w takiej miejscowości jak zachodniopomorskie Niechorze, można spodziewać się kilku świetnych atrakcji.

Kiedy o opalaniu się na plaży raczej nie ma co myśleć, spacery wzdłuż brzegu i korzystny dla zdrowia klimat wcale nie muszą być jedynymi atutami wyjazdu we wrześniu do polskich kurortów nad Morzem Bałtyckim. Spędzając taki posezonowy urlop w Niechorzu z pewnością dokonuje się dobrego wyboru - potencjalne atrakcje czekają praktycznie co krok, a redakcja noclegi.net.pl wytypowała 3 najlepsze spośród nich:

1. Latarnia morska - niewątpliwie najsłynniejszy i najbardziej charakterystyczny element w krajobrazie Niechorza. Ładnie utrzymany, zabytkowy cechuje się interesującą architekturą oraz co najmniej równie ciekawą historią, jednak to nie te rzeczy stanowią największą atrakcję niechorskiej latarni morskiej. Jak łatwo się domyślić, pokaźna większość turystów najbardziej ceni sobie taras widokowy, usytuowany dokładnie 37 metrów nad ziemią. Z tego miejsca roztaczają się przepiękne panoramy, a wrześniowe krajobrazy dzięki mnogości kolorów nadchodzącej coraz większymi krokami tylko zyskują na urodzie.

2. Motylarnia - niby typowa atrakcja sezonowa na wakacje, ale w tym roku będzie czynna co najmniej do końca września. Dla miłośników egzotyki i/lub entomologii to znakomita wiadomość, gdyż w Motylarni w Niechorzu goście mogą podziwiać te barwne owady w bodaj najlepszych możliwych warunkach, jakie da się stworzyć. Motyle latają swobodnie po specjalnej niby-wolierze, w której utrzymywany jest iście tropikalny mikroklimat. Dzięki temu można spotkać się twarzą w… czułki z afrykańskim Monarchą, singapurskim Żeglarzem, południowoamerykańskim Blue Morpho, a także wieloma innymi, dużymi i kolorowymi motylami.

3. Muzeum Rybołówstwa Morskiego - systematycznie rozwijająca się i poszerzająca swoje zbiory placówka, założona w 1994 r. z inicjatywy samych mieszkańców. Odwiedzając Niechorze nie sposób nie zauważyć roli, jaką dla rozwoju miejscowości odegrali - a w sumie to nadal odgrywają - ludzie trudniący się połowem ryb. Wizyta w Muzeum Rybołówstwa Morskiego pozwoli nieco zajrzeć za kulisy tego zawodu, a przy okazji dowiedzieć się co nieco o lokalnej kulturze i obejrzeć kilka intrygujących przedmiotów. Za najciekawsze atrakcje należy uznać drewniany oktant sprzed kilku stuleci, bałtyckiego rekina (spreparowany koleń) oraz miniaturę włoku - sieci rybackiej, która normalnie ma ok. 30 metrów wysokości i 360 m długości. Jako że wrzesień to już czas poza sezonem, Muzeum Rybołówstwa Morskiego pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij