Niechorze jako centrum odnowy biologicznej nad morzem - co trzeba wiedzieć o SPA & Wellness

Skoro poziom życia Polaków generalnie się poprawia - nawet jeśli powoli, bardziej statystycznie niż odczuwalnie przez wszystkich - to również w turystyce mogą sobie pozwolić na coraz. Stąd też rosnąca popularność usług z rodzaju SPA & Wellness, które w dużym uproszczeniu można określić jako przydatną, a zarazem niezwykle przyjemną odnowę biologiczną. Kiedyś towar wybitnie luksusowy, dziś dostępny dla coraz szerszego grona osób. Zabiegi tego rodzaju już na dobre zadomowiły się w krajowych kurortach nad morzem, chociażby takich jak Niechorze w województwie zachodniopomorskim.

Podstawowy cel urlopowo-wypoczynkowego wyjazdu to rzecz jasna relaks - im milsze wrażenia, tym lepiej. Gdzie jak gdzie, ale nad morzem panują ku temu wręcz idealne warunki. Nikomu chyba nie trzeba specjalnie tłumaczyć tego, jak pozytywny wpływ na samopoczucie (a przy okazji również stan zdrowia) mają mikroklimat na wybrzeżu do spółki z rześkim, czystym powietrzem. Odnowa biologiczna w Niechorzu stanowi idealne wręcz uzupełnienie dla stricte naturalnych walorów regionu. Jak przez dwa tygodnie beztroskiego plażowania można nabrać energii wystarczającej na kilka kolejnych tygodni, tak przy wykorzystaniu zabiegów SPA porównywalny efekt można osiągnąć przy dosłownie dwóch-trzech dniach pobytu. Jak to w ogóle możliwe?

Cały sekret tkwi w odpowiednim zapleczu - tyczy się to zarówno urządzeń i środków kosmetycznych, jak też fachowej wiedzy o ciele człowieka. W dużym uproszczeniu, SPA & Wellness z Niechorza nad morzem (i zresztą nie tylko tam) bazują na masażach. To całkiem zrozumiałe, w końcu chodzi o maksymalne odprężenie i regenerację, pozbycie się zmęczenia za sprawą porządnej odnowy biologicznej. Do tego jeszcze rozmaite okłady, maseczki, kąpiele, sesje w saunach… a wszystkie te rarytasy jeszcze “doprawione” interesującymi dodatkami, znacząco zwiększającymi intensywność doznań towarzyszących zabiegom.

Relaks w SPA to czysta rozkosz, czego już nie można powiedzieć o momencie, kiedy przychodzi do płacenia za tę niezwykłą przyjemność. W Niechorzu za pakiet pobytowy nad morzem z odnową biologiczną trzeba zapłacić kilkaset złotych od osoby za dobę. Przedział obszerny, od “drogo” do “niemożliwie drogo”. Warto się jednak zastanowić nad pewnym wariantem, który pozwoli na pewne obniżenie ceny. W skrócie chodzi o względnie tanie noclegi w jednym obiekcie i wizytę w strefie SPA & Wellness innego. Takie salony często są bowiem ogólnodostępne, tyle że goście zewnętrzni za zabiegi płacą nieco więcej niż klienci. Tyle że i tak wyjdzie taniej, z uwagi na niższe koszty wynikające z różnych standardów pokoi.

W porównaniu z pozostałymi kurortami turystycznymi na polskim wybrzeżu, Niechorze z pewnością nie odstaje (za bardzo) jeśli chodzi o liczbę, jakość oraz zróżnicowanie dostępnych atrakcji dla wczasowiczów. Natomiast możliwość skorzystania z całkiem niezłej odnowy biologicznej SPA nad morzem sprawia, że malownicza i zaciszna miejscowość prezentuje się jeszcze bardziej kusząco.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij