Zagroda chłopska

Zabytkowa zagroda rolnicza w Niechorzu znajduje się przy ulicy Ludnej. Jest to przykład gospodarstwa agrarnego z przełomu XVIII oraz XIX wieku. Zabudowę tworzy zamknięty czworobok, do którego prowadziły spore, drewniane wrota.

W skład kompleksu wchodzi spichlerz, obora, chlew i stajnia oraz część mieszkalna, zajmująca jedno ze skrzydeł zagrody. Budynek tworzy typowa dla XVIII-wiecznych zagród konstrukcja ścian. Składają się na nią drewniane rygle, pomiędzy którymi przestrzeń wypełniana była głównie słomą oraz gliną. W późniejszym czasie partie między belkami wzmocniła cegła.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Do zabytkówNiechorza zalicza się także stara zagroda rolnicza, przy ul. Ludnej, z przełomu XVIII oraz XIX wieku. To przykład dawnego, typowego gospodarstwa agrarnego, w skład którego wchodzą: spichlerz, obora, chlew, stajnia i część mieszkalna, z typową dla tych zagród konstrukcją ścian, z drewnianymi ryglami, które okładano niegdyś słomą i gliną.

Zagroda chłopska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zagroda chłopska, zobacz gdzie w Niechorzu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zagroda chłopska.
  • Ulica
    Ludna
    Zagroda chłopska mieści się przy ulicy Ludna w Niechorzu
  • 72-350 Niechorze
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zagroda chłopska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij