Wystawa Miniatur Kolejowych

Dodatkowa atrakcja na dworcu kolejki wąskotorowej, uruchomiona w Rewalu w sierpniu 2016 roku. Mini-muzeum i kącik zabaw w jednym, gdzie przyjemnie spędzą czas nie tylko małe dzieciaki.

Głównym magnesem wystawy są najróżniejsze spore makiety kolejowe (ponad 100 m torów), po których pędzą pociągi. Wśród modeli znajdują się zarówno klasyczne zabawki, jak również modele autentycznych pojazdów z całego świata. Od najstarszych parowozów po najnowocześniejsze cudeńka techniki. Takie jak Atlas, Piko, Berliner TT, czy… działo “Leopold”. Jest też legendarny Złoty Pociąg. Liczba eksponatów - razem z domkami, drzewkami, rozmaitymi figurkami etc. - przekracza 850. Rzecz jasna część umieszczono w zamkniętych gablotach. Niektóre kolejki mogą mieć wartość zabytkową, zdecydowana większość pochodzi z prywatnej kolekcji trzech pokoleń panów Hussakowskich.

Żeby było ciekawiej, niektórymi pociągami da się w pewnym zakresie sterować. Chwile rozrywki zapewnią także klockami i kilkoma innymi zabawkami. Na Wystawie Miniatur Kolejowych znajduje się jeszcze spora biblioteczka książek i czasopism, poświęconych modelarstwie i dziejach kolei. W tym niezwykle specjalistyczne, techniczne pozycje. Warto wspomnieć, że wizycie tutaj towarzyszą opowieści fachowego przewodnika.

Rewalska Wystawa Miniatur Kolejowych w trakcie letniego sezonu - od pierwszego maja do trzydziestego września - jest udostępniana codziennie, w godzinach 12:00-18:30. W pozostałą część roku wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, e-mailowa bądź telefoniczna.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Wejściówki normalne - 15 zł

Wejściówki ulgowe - 12 zł

Wejściówki rodzinne (2+2) - 45 zł

Wejściówki grupowe:

 • 5-10 osób - bilet normalny 13 zł, bilet ulgowy 10 zł
 • powyżej 10 osób - bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 8zł
 • wstęp wolny dla jednego opiekuna na 10 osób
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Imponująca prywatna kolekcja, udostępniona szerszej publiczności na piętrze dworca wąskotorówki. Po dwóch dużych, pełnych detali makietach śmigają modele najróżniejszych pociągów z całego świata - tak zabytkowych, jak i współczesnych. Wystawa Miniatur Kolejowych posiada także całkiem bogaty kącik zabaw oraz obszerną literaturę kolejarsko-modelarską.

Wystawa Miniatur Kolejowych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wystawa Miniatur Kolejowych, zobacz gdzie w Niechorzu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wystawa Miniatur Kolejowych.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Wystawa Miniatur Kolejowych. Redakcja serwisu www.niechorze.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 12 zł
  Wystawa Miniatur Kolejowych cena biletu ulgowego: 12 zł
 • 15 zł
  Wystawa Miniatur Kolejowych cena biletu normalnego: 15 zł
 • 45 zł
  Wystawa Miniatur Kolejowych cena biletu rodzinnego: 45 zł
 • Grupowy 8-13 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wystawa Miniatur Kolejowych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij