Szlak Śladami Zabytków Architektury

Szlak Śladami Zabytków Architektury, oznaczony kolorem czerwonym ma 8,9 km długości i prowadzi różnymi rodzajami nawierzchni, tj. asfalt, kostka, płyty betonowe, szutry. Trasa przecina trzy niewielkie miejscowości: Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo i prowadzi obok najważniejszych atrakcji tychże osad.

 • Szlak rozpoczyna się w Trzęsaczu, przy skrzyżowaniu ulicy Kamieńskiej i ulicy Pałacowej, z której wyruszyć należy w kierunku południowym, przez park, w którym rosną zabytkowe lipy drobnolistne. Następnie przejeżdżamy obok neogotyckiego kościoła po lewej i zespołu pałacowo-folwarcznego po prawej.
 • Z ulicy Pałacowej zjechać należy w lewo, na dojazd do przystanku Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.
 • Tu następuje wjazd na bruk i płyty betonowe. Wciąż należy jechać prosto
 • Około trzeciego kilometra trasy przejechać należy przez most na Kanale Lądkowskim, mijając po chwili stację Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Dreżewie.
 • Będąc już w centrum wsi Dreżewo, na skrzyżowaniu, po prawej stronie widać zespół pałacowo – parkowy, wybudowany w 1860r. przez ród von Boninów. Mijając skrzyżowanie należy nadal jechać prosto, mijając po prawej pałacowe zabudowania gospodarcze. Wjazd na utwardzoną drogę gruntową.
 • Następnie ponownie przejechać należy przez Kanał Lądkowski i kierować się na północ, drogą wśród pól i łąk.
 • W okolicach 6,5-7 kilometra trasy, mija się wiązy szypułkowe, będące pomnikami przyrody i wjeżdża się do Pustkowa, bezpośrednio na ulicę Bałtycką.
 • Na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Słonecznej, wjechać należy w Słoneczną, skręcając w prawo. Na skrzyżowaniu z ul. Magdaleny szlak pokrywa się z Zachodnim Szlakiem Łącznikowym. Nadal jazda ul. Słoneczną.

 • Wciąż jadąc ulicą Słoneczną i mijając skrzyżowanie z Polną opuszczamy Pustkowo i wracamy w kierunku Trzęsacza drogą rowerową. Po drodze mijany jest komin starej cegielni i budynki stacji ratownictwa brzegowego.

 • Trasa kończy się przy ruinach średniowiecznego kościoła.

Nie musisz zabierać ze sobą roweru - oferuje je: wypożyczalnia rowerów w gminie Rewal (Rewal Bike System).

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ten szlak rowerowy ma kolor czerwony i ciągnie się na 8,9 km, przecinając Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo. Trasa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Pałacowej w Trzęsaczu i mija m.in. neogotycki kościół, zespół pałacowo-folwarczny, dworzec Wąskotorówki, Kanał Lądkowski, dwór w Dreżewie, zabytkowe wiązy szypułkowe i ruiny w Trzęsaczu (ostatni punkt trasy).


Szlak Śladami Zabytków Architektury adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak Śladami Zabytków Architektury, zobacz gdzie w Niechorzu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak Śladami Zabytków Architektury.
 • 72-344 Trzęsacz
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak Śladami Zabytków Architektury opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij