Park Miniatur Latarni Morskich

Latarnia morska - obowiązkowy i właściwie już naturalny element krajobrazu na wybrzeżu. Na żywo oczywiście wywierają największe wrażenie, jednak tylko ustawione jedna obok drugiej miniatury pozwalają szybko obejrzeć i porównać wiele budowli.

W niechorskim parku modele latarni wykonano w dziesięciokrotnym pomniejszeniu. Każdy z nich jest pełen drobnych detali, a spacer z przewodnikiem umożliwia poznanie szeregu historycznych ciekawostek, związanych z oryginałami poszczególnych konstrukcji. Są tutaj wszystkie polskie latarnie - również te stojące przy polarnych stacjach badawczych naszych naukowców.

Wieże ułatwiające nawigację marynarzom to nie jedyne obiekty. W Niechorzu można obejrzeć także model ORP Orzeł, odtworzony kołobrzeski ratusz, replikę armaty na Helu, prawdziwej wielkości rekonstrukcję średniowiecznej blizy (kaszubska “latarnia dźwigowa”) czy miniaturową wersję Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Co jakiś czas w parku pojawiają się nowe modele.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
 • bilety normalne - 21 zł
 • bilety ulgowe - 17-19 zł
 • bilety rodzinne (dwójka dorosłych z dziećmi) - 65 zł
 • bilety grupowe - 10 % zniżki, czyli przedział 15,3-18,9 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jedno miejsce - wiele interesujących obiektów o niemałej wartości historycznej. Wprawdzie w wersji pomniejszonej, ale dzięki temu każdej budowli można się przyjrzeć dokładnie ze wszystkich stron. Oczywiście w Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu dominują modele wież nawigacyjnych na wybrzeżu. Są też inne obiekty, np. ORP Orzeł czy zrekonstruowana bliza.

Park Miniatur Latarni Morskich adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Miniatur Latarni Morskich, zobacz gdzie w Niechorzu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Miniatur Latarni Morskich.
Ceny biletów / cennik wejść do Park Miniatur Latarni Morskich. Redakcja serwisu www.niechorze.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 17-19 zł
  Park Miniatur Latarni Morskich cena biletu ulgowego: 17-19 zł
 • 21 zł
  Park Miniatur Latarni Morskich cena biletu normalnego: 21 zł
 • 65 zł
  Park Miniatur Latarni Morskich cena biletu rodzinnego: 65 zł
 • Grupowy 15,3-18,9 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Miniatur Latarni Morskich opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij