Pomnik Foki Depki

Foka Depka urodziła się 16 lutego 2004 roku w helskim fokarium. Również w 2004 roku wypuszczono ją wraz z innymi fokami urodzonymi na Helu do morza, w rejonie Czołpina. 

W przeciwieństwie jednak do pozostałych fok, po dotarciu do brzegów Danii i Niemiec, postanowiła wrócić na polskie wybrzeże i pojawiała się bardzo często u brzegów całej gminy Rewal, niejednokrotnie wylegując się na piasku wśród turystów. Spostrzec można ją również było w morskich wodach, gdy wyłaniała się obserwując brzeg. Szczególnie upodobała sobie niechorską plażę. W latach 2005-2007 była to jedyna, żyjąca dziko foka, w tym rejonie Bałtyku. 

Depka szybko podbiła serca mieszkańców Wybrzeża Rewalskiego i turystów i doczekała się swojego pomnika, który znajduje się w Niechorzu, na placu nazwanym również na jej cześć - Placem Foki Depki

Ostatnie wieści o foce Depce urywają się niestety w 2007 r. Być może, znalazła sobie partnera lub całkiem nowe miejsce pobytu.

Pomnik Foki Depki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik Foki Depki, zobacz gdzie w Niechorzu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik Foki Depki.
  • Ulica
    Plac Foki Depki
    Pomnik Foki Depki mieści się przy ulicy Plac Foki Depki w Niechorzu
  • 72-350 Niechorze
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij